Projekt każdej tworzonej strony internetowej jest odpowiedzią na potrzeby zleceniodawcy. WordPress w swojej podstawowej odsłonie oferuje wiele metod i środków, które tworzą sprawdzone rozwiązania. Jednak to dopiero baza, która uzupełniona o dodatkowe funkcje może stworzyć unikalną i spersonalizowaną stronę internetową.

Jednym z rozwiązań, które wdrażamy, aby osiągnąć zamierzone efekty wizualne, na Twojej stronie www, są Sekcje. Sekcje doskonale sprawdzają się na stronach typu one page, ale to także świetne rozwiązanie dla tradycyjnych stron. Sekcje pozwalają na zwiększenie funkcjonalności strony poprzez jej podział na niezależne bloki. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania, strona główna Twojej witryny nie musi zawierać tylko tekstu i np. obrazka, ale może zostać podzielona na bloki, z których każdy będzie oddzielnie edytowany i będzie mógł spełniać inną funkcję.

Budowa panelu dodawania sekcji wygląda następująco:

Wszystkie dodane sekcje będą pojawiać się w miarę dodawania jedna pod drugą (1). Po kliknięciu Dodaj sekcję (2) można natomiast dodać nową wybierając jedną z listy (sekcje opisane są w osobnych działach pomocy poniżej).
Jeśli włączysz opcję Pokazuj nawigację po sekcjach (3) na danej stronie pojawią się kropki przyczepione do boku strony, a każda z nich linkować będzie do kolejnej sekcji. Menu nałożone na pierwszej sekcji (5) zaznacz najlepiej wtedy, gdy pierwsza sekcja to slider lub duże zdjęcia na całą szerokość strony – wtedy Menu nałoży się na pierwszą sekcję z tej strony.

Wywołanie Pokaż pole obok sekcji (4) włącza dodatkową zakładkę (6), gdzie można wybrać co ma się pokazywać obok sekcji. Można tak ustalić pozycje tego bloku (7), włączyć wyświetlanie widgetów (8), podstrony (9, istnieje możliwość wyboru nadrzędnej strony, której podstrony zostaną wyświetlone), dodatkowego tekstu (10) oraz kolorystyki (11).

Jest wiele możliwości jeśli chodzi o zastosowanie Sekcji na stronie internetowej. Najpopularniejsze rozwiązania i ich funkcje to: