Logowanie do panelu administracyjnego

Panel administracyjny WordPress Twojej strony internetowej znajduje się pod adresem http://nazwa-strony/wp-admin/ (dla stron szyfrowanych z certyfikatem SSL – https) gdzie nazwa-strony oznacza unikalny adres Twojej strony internetowej w sieci, np. http://test.pl/wp-admin/

Po otworzeniu strony w przeglądarce powinien pojawić się widok panelu logowania do systemu:

 

 

W zależności od wersji motywu strony widok może się nieznacznie różnić, ale funkcje zawsze pozostają te same. Możliwe, że w tle strony logowania pojawi się grafika wyróżniająca Twoją firmę, zamiast logotypu Proformat pojawi się logotyp Twojej firmy, a kształt przycisku zgodny będzie z projektem graficznym Twojej strony.

W polach Nazwa użytkownika lub e-mail oraz Hasło należy podać wygenerowane przez nas dane logowania otrzymane w pierwszym mailu po zaprogramowaniu strony. Nazwa użytkownika tworzona jest zazwyczaj z imienia i nazwiska osoby, która będzie zajmowała się administracją strony lub jej adresu e-mail – jest to przeważnie właściciel firmy/osoba upoważniona podana w briefie jako osoba do kontaktu. Nazwa użytkownika może być również nazwą firmy, dla której stworzona jest strona. Adres e-mail to zazwyczaj adres podawany do kontaktu z Tobą lub Twoją firmą. Hasło jest losowo wygenerowanym ciągiem znaków. Dla bezpieczeństwa proponujemy, zmianę hasła po pierwszym zalogowaniu się do systemu na hasło łatwe do zapamiętania dla Ciebie, ale o odpowiedniej sile złożoności, tak by nie było proste do odgadnięcia dla innych.

Możesz zaznaczyć opcję Zapamiętaj mnie, aby przeglądarka zapamiętała Twoje dane logowania w swojej pamięci. W zależności od przeglądarki możesz być również poproszony o potwierdzenie chęci ich zapamiętania. Jeśli nie pamiętasz hasła do systemu lub obawiasz się że ktoś mógł je poznać kliknij link Nie pamiętasz hasła? będziesz mógł je bezpiecznie zresetować.