Proces realizacji sklepu internetowego

Biała liczba jeden

Konsultacja i określenie Twoich potrzeb

Białe dwa

Analiza branży sklepu

Białe trzy

Faza projektowa sklepu

Białe cztery

Prace programistyczne

Białe pięć

Testy wydajności i bezpieczeństwa sklepu

Białe sześć

Monitorowanie i analiza wyników

Dostępne pakiety sklepów internetowych

Sklep basic

Podstawowe rozwiązanie idealne na początek
Zapytaj o wycenę

Sklep premium

Rozbudowany, modułowy sklep internetowy
Zapytaj o wycenę

Sklep professional

Zaawansowana platforma sprzedażowa
Zapytaj o wycenę

Gwarancja i profesjonalna obsługa

Możesz spać spokojnie, ponieważ do każdej usługi zapewniamy gwarancję oraz pomoc indywidualnej osoby przydzielonej do Twojego projektu. Dodatkowo służymy pomocą w razie pytań związanych z obsługą strony i doradzamy w przypadku nowych rozwiązań.

Baza wiedzy sklepów WWW

Sklepy internetowe to jedna z dwóch głównych dziedzin naszej działalności. Szczególną uwagę zwracamy na ich użyteczność i intuicyjną obsługę przez potencjalnych odbiorców. Często drobne zmiany w funkcjonowaniu pozwalają na znaczne zwiększenie konwersji, a co za tym idzie sprzedaży. Po skończeniu prac mających na celu stworzenie platformy następuje jej analiza. Dane z odwiedzin użytkowników i informacje o ich zachowaniu na stronie pozwalają w przyszłości jeszcze bardziej dopracować funkcjonowanie portalu. Temat sklepów internetowych jest często dość skomplikowany, dlatego służymy w tym przypadku fachowym doradztwem. Dla Twojej wygody możemy dostosować formę kontaktu do indywidualnych potrzeb. Obsługujemy firmy z całej Polski, natomiast nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu.

Jakie sklepy internetowe tworzymy?

Wykonujemy indywidualne projekty dostosowane do oczekiwań i wymagań Klienta. Tworzymy zarówno niewielkie sklepy internetowe dla tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność e-commerce, jak i duże e-sklepy oraz platformy z tysiącami produktów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży i ponad 300 zrealizowanych projektów.

Wszystkie projektowane przez nas sklepy są responsywne, czyli działające na urządzeniach mobilnych, np. na smartfonach i tabletach. Tworzymy e-sklepy zgodne z najnowszymi technologiami (HTML5, CSS3, PHP7) i rozwiązaniami. W naszych sklepach uwzględniamy zasady UX i Usability, dzięki czemu cechują się one przede wszystkim użytecznością i funkcjonalnością, a poruszanie się w obrębie e-sklepu jest proste i przyjemne. Na każdą wykonaną stronę i sklep internetowy udzielamy gwarancji.

Jak wygląda współpraca przy tworzenie sklepu WWW?

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Współpracę z Klientem rozpoczynamy od poznania jego wymagań i oczekiwań wobec sklepu internetowego. Służymy również fachową radą i pomocą w zakresie wyboru najbardziej optymalnych rozwiązań i funkcjonalności e-sklepu. Po podpisaniu umowy przystępujemy do prac nad projektem.

Tworzone przez nas sklepy internetowe są responsywne, zgodne z zasadami UX/Usability  oraz oparte na najnowszych technologiach. Na wszystkie strony www i e-sklepy udzielamy gwarancji.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla naszych Klientów jest dobry kontakt z firmą i bieżące informacje o kolejnych etapach realizacji zlecenia. Dlatego każdy zleceniodawca znajduje się pod opieką indywidualnego opiekuna projektu, który zajmuje się daną realizacją. Taka osoba najlepiej orientuje się w temacie oraz odpowiada za jakość i czas wykonania zlecenia. W każdej chwili możesz więc zadzwonić do opiekuna projektu i dowiedzieć się, jak przebiegają prace nad e-sklepem.

Jak przebiega projektowanie sklepów internetowych?

Przed rozpoczęciem prac nad sklepem internetowym, przeprowadzamy rozmowę z Klientem. Poznajemy jego oczekiwania, wymagania i potrzeby względem e-sklepu. Po dokonaniu ustaleń, co do funkcjonalności i wyglądu serwisu, zaczynamy realizację zlecenia. Wykonujemy analizę branży, w której działa Klient, aby poznać mocne i słabe strony konkurencji oraz wymagania branżowe. Następnie przystępujemy do prac projektowych, a po zaakceptowaniu projektu, do właściwych prac programistycznych. Aby mieć pewność, że sklep działa bez zarzutu, przeprowadzamy także testy wydajności i bezpieczeństwa oraz monitorujemy i analizujemy uzyskane wyniki.

Jak długo trwa tworzenie sklepów internetowych?

Nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, nie znając konkretnych wymagań dotyczących e-sklepu. Czas zaprojektowania i wykonania sklepu internetowego zależy od wielu czynników, przede wszystkim od stopnia jego złożoności, zastosowanych rozwiązań i funkcjonalności itp. Na okres realizacji danego projektu składa się więc kilka elementów. Aby poznać dokładny czas wykonania sklepu zaprojektowanego według indywidualnych potrzeb i oczekiwań, zapraszamy do kontaktu. Po określeniu wymagań dotyczących tego, jaki powinien być Twój sklep internetowy, przedstawimy termin, w którym możemy wykonać projekt.

Ile kosztuje wykonanie sklepu internetowego?

Na całkowity koszt wykonania e-sklepu wpływa wiele czynników, m.in. wykorzystana technologia, poziom skomplikowania projektu oraz grafiki, ewentualna integracja z innymi systemami itp. Dlatego też każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Po otrzymaniu od Klienta dokładnych oczekiwań i wytycznych dotyczących e-sklepu, przedstawiamy konkretną kwotę.

Nie jestem z Wrocławia – czy mogę zamówić wykonanie e-sklepu zdalnie?

Oczywiście, że tak. Siedziba firmy Proformat znajduje się w mieście Wrocław, ale działamy na terenie całego kraju. W dobie telefonów komórkowych, szybkiego internetu i innych zaawansowanych technologii, fizyczna odległość nie ma już żadnego znaczenia. Jeśli więc interesuje Cię wykonanie sklepu internetowego, a nie jesteś z Wrocławia, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Opowiemy, co możemy Ci zaoferować i dlaczego warto nawiązać współpracę właśnie z nami.

Kim jest Indywidualny Opiekun Klienta?

Do każdego naszego Klienta przypisany jest indywidualny opiekun projektu. To osoba, która od początku do końca zajmuje się danym zleceniem, jest w nim najlepiej zorientowana i za nie odpowiada. Dlatego też zawsze, dzwoniąc do niego masz pewność, że rozmawiasz z kompetentną osobą, która doskonale wie, co dzieje się w Twoim projekcie i na jakim etapie znajdują się prace.

Na czym polega kompleksowa obsługa przy tworzeniu sklepu?

Zapewniamy kompleksowość usług Klientom. Nasz doświadczony zespół specjalistów łączy kompetencje i umiejętności marketingowe, graficzne i technologiczne. Tworzymy sklepy internetowe, które są nie tylko profesjonalnie wykonane, użyteczne i zaawansowane technologicznie, ale również estetyczne wizualnie. Zapewniamy kompleksowe stworzenie sklepu internetowego dopasowanego indywidualnie do potrzeb Klienta, zarówno pod względem programistycznym, jak i graficznym.

System CMS, czyli samodzielne zarządzanie sklepem

Dzięki wykorzystaniu prostych w obsłudze systemów CMS, każdy użytkownik po krótkim przeszkoleniu, nawet bez zdobytego doświadczenia w tym zakresie, może bez większego problemu samodzielnie zarządzać sklepem internetowym, w tym przede wszystkim edytować, dodawać i usuwać produkty, treści oraz grafikę. Specjalizujemy się w tworzeniu stron opartych na systemie WordPress, ale pracujemy również na CMS-ie autorskim, w zależności od zapotrzebowania Klienta.

Atuty sklepów internetowych

Tworzymy sklepy internetowe, które nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim zarabiają. Wykonujemy indywidualne, „szyte na miarę” projekty, dopasowane do wymagań i oczekiwań naszych Klientów. Zaprojektowane przez nas e-sklepy są przejrzyste i proste w obsłudze, zgodne z najbardziej aktualnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz wiedzą SEO. Są responsywne, przystosowane do działania na urządzeniach mobilnych, w tym smartfonach oraz tabletach. Dzięki budowie modułowej, nasze sklepy doskonale nadają się do rozbudowywania w przyszłości o nowe funkcje, dzięki czemu strona może zmieniać się wraz ze zmianami biznesowymi. Nieskomplikowana, intuicyjna wręcz obsługa systemu CMS sprawia natomiast, że w łatwy sposób dokonasz zmian na stronie. Na każdy przygotowany sklep internetowy udzielamy gwarancji. Służymy także fachową poradą w zakresie wyboru odpowiednich funkcjonalności czy też wyglądu e-sklepu, doradzamy w wyborze najlepszej domeny i hostingu.

Naszym Klientom oferujemy trzy główne pakiety e-commerce: basic, premium i professional. Pierwszy z nich to podstawowe rozwiązanie, idealne na początek działalności e-sklepu. Pakiet premium to już bardziej rozbudowany, modułowy sklep internetowy. Z kolei sklep professional to najbardziej zaawansowana i bogata platforma sprzedażowa. Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze najbardziej odpowiedniej oferty.

Sklepy internetowe zoptymalizowane pod SEO

Projektujemy e-sklepy zgodnie z najnowszą wiedzą w zakresie pozycjonowania. Nasze sklepy są zoptymalizowane pod SEO, co pozwala na lepszą widoczność sklepu w wyszukiwarkach, a co za tym idzie – na dotarcie do większej liczby potencjalnych Klientów. Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja e-sklepu pozwala również na zwiększenie świadomości marki oraz wzrost zaufania do niej. Dzięki temu, że wszystkie nasze sklepy internetowe już na etapie tworzenia są dostosowywane pod przyszłe pozycjonowanie, Klienci nie tracą czasu i pieniędzy na nierzadko długotrwałe i kosztowne audyty, optymalizacje i zmiany na stronie www, dostosowujące sklep do wymagań wyszukiwarki Google.

Jaki powinien być skuteczny sklep online?

Skuteczny sklep internetowy to przede wszystkim taki, który sprzedaje. Nie ma jednak jednej recepty na to, jaki powinien być i jak powinien wyglądać. Wszystko zależy od branży, w której działa, liczby produktów oraz grupy docelowej, do której oferta e-sklepu ma być kierowana.

Istnieje jednak kilka ważnych cech i elementów, którymi profesjonalna platforma e-commerce może przyciągać klientów. Sklep internetowy powinien być przede wszystkim łatwy i intuicyjny w obsłudze dla użytkownika. Powinien zawierać wszystkie niezbędne elementy prawne, takie jak regulamin, zasady zwrotów i reklamacji oraz dane adresowe sklepu. Koszty dostawy, a także terminy i rodzaje wysyłki muszą być w jasny sposób określone i łatwe do znalezienia – najlepiej umieścić je na osobnej podstronie. Istotne jest także bezpieczne, szyfrowane połączenie HTTPS oraz prosty dostęp do bankowości internetowej i płatności online. Niezwykle ważne dla pozycjonowania sklepu w wyszukiwarkach są wartościowe, unikalne treści zawarte na kolejnych podstronach, w tym na stronach produktowych. Dla użytkownika ważne są przede wszystkim dobrej jakości zdjęcia przedstawiające sprzedawane produkty, a także szczegółowe opisy.

Elementów, na które warto zwrócić uwagę przy projektowaniu sklepu internetowego jest więcej. Naszym Klientom służymy wiedzą i profesjonalną poradą w tym zakresie. Zapraszamy do kontaktu z nami – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań dla biznesu e-commerce.

Dodatkowe funkcje sklepu internetowego

Jesteśmy specjalistami w zakresie tworzenia sklepów internetowych idealnie dopasowanych do wymagań Klientów. Możemy zaproponować niemal dowolne możliwości i funkcjonalności, które zażyczy sobie zleceniodawca. Oferujemy wiele rozwiązań, które pozwalają na szybką i wygodną automatyzację pracy, m.in. fakturowanie, automatyczne zamawianie kurierów, harmonogramy akcji rabatowych i promocji, newslettery, podpięcie do różnych form płatności i bankowości elektronicznej, integracje z zewnętrznymi systemami informatycznymi i wiele innych. Funkcje te pozwalają zarówno na bardziej wydajne zarządzanie sklepem po stronie samego Klienta, jak i na komfortowe użytkowanie i poruszanie się po sklepie przez kupujących.

Ikona kalendarz
Umów się na spotkanie
Ikona dymek
Zadaj nam pytanie
Mężczyzna z uśmiechem trzymający laptop