Proces realizacji sklepu internetowego

Biała liczba jeden

Konsultacja i określenie Twoich potrzeb

Białe dwa

Analiza branży sklepu internetowego

Białe trzy

Faza projektowa sklepu internetowego

Białe cztery

Prace programistyczne

Białe pięć

Testy wydajności i bezpieczeństwa sklepu internetowego

Białe sześć

Monitorowanie i analiza wyników

Dostępne pakiety sklepów internetowych

Sklep internetowy basic

Podstawowe rozwiązanie idealne na początek
Zapytaj o wycenę

Sklep internetowy premium

Rozbudowany, modułowy sklep internetowy
Zapytaj o wycenę

Sklep internetowy professional

Zaawansowana platforma sprzedażowa
Zapytaj o wycenę

Gwarancja i profesjonalna obsługa

Możesz spać spokojnie, ponieważ do każdej usługi zapewniamy gwarancję oraz pomoc indywidualnej osoby przydzielonej do Twojego projektu. Dodatkowo służymy pomocą w razie pytań związanych z obsługą strony i doradzamy w przypadku nowych rozwiązań.

Baza wiedzy sklepów WWW

Sklepy internetowe to jedna z dwóch głównych dziedzin naszej działalności. Szczególną uwagę zwracamy na ich użyteczność i intuicyjną obsługę przez potencjalnych odbiorców. Często drobne zmiany w funkcjonowaniu pozwalają na znaczne zwiększenie konwersji, a co za tym idzie sprzedaży. Po skończeniu prac mających na celu stworzenie platformy następuje jej analiza. Dane z odwiedzin użytkowników i informacje o ich zachowaniu na stronie pozwalają w przyszłości jeszcze bardziej dopracować funkcjonowanie portalu. Temat sklepów internetowych jest często dość skomplikowany, dlatego służymy w tym przypadku fachowym doradztwem. Dla Twojej wygody możemy dostosować formę kontaktu do indywidualnych potrzeb. Obsługujemy firmy z całej Polski, natomiast nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu.

Jakie sklepy internetowe tworzymy?

Wykonujemy indywidualne projekty dostosowane do oczekiwań i wymagań Klienta. Tworzymy zarówno niewielkie sklepy internetowe dla tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność e-commerce, jak i duże e-sklepy oraz platformy z tysiącami produktów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży i ponad 300 zrealizowanych projektów.

Wszystkie projektowane przez nas sklepy są responsywne, czyli działające na urządzeniach mobilnych, np. na smartfonach i tabletach. Tworzymy e-sklepy zgodne z najnowszymi technologiami (HTML5, CSS3, PHP7) i rozwiązaniami. W naszych sklepach uwzględniamy zasady UX i Usability, dzięki czemu cechują się one przede wszystkim użytecznością i funkcjonalnością, a poruszanie się w obrębie e-sklepu jest proste i przyjemne. Na każdą wykonaną stronę i sklep internetowy udzielamy gwarancji.

Jak wygląda współpraca przy tworzenie sklepu WWW?

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Współpracę z Klientem rozpoczynamy od poznania jego wymagań i oczekiwań wobec sklepu internetowego. Służymy również fachową radą i pomocą w zakresie wyboru najbardziej optymalnych rozwiązań i funkcjonalności e-sklepu. Po podpisaniu umowy przystępujemy do prac nad projektem.

Tworzone przez nas sklepy internetowe są responsywne, zgodne z zasadami UX/Usability  oraz oparte na najnowszych technologiach. Na wszystkie strony www i e-sklepy udzielamy gwarancji.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla naszych Klientów jest dobry kontakt z firmą i bieżące informacje o kolejnych etapach realizacji zlecenia. Dlatego każdy zleceniodawca znajduje się pod opieką indywidualnego opiekuna projektu, który zajmuje się daną realizacją. Taka osoba najlepiej orientuje się w temacie oraz odpowiada za jakość i czas wykonania zlecenia. W każdej chwili możesz więc zadzwonić do opiekuna projektu i dowiedzieć się, jak przebiegają prace nad e-sklepem.

Jak przebiega projektowanie sklepów internetowych?

Przed rozpoczęciem prac nad sklepem internetowym, przeprowadzamy rozmowę z Klientem. Poznajemy jego oczekiwania, wymagania i potrzeby względem e-sklepu. Po dokonaniu ustaleń, co do funkcjonalności i wyglądu serwisu, zaczynamy realizację zlecenia. Wykonujemy analizę branży, w której działa Klient, aby poznać mocne i słabe strony konkurencji oraz wymagania branżowe. Następnie przystępujemy do prac projektowych, a po zaakceptowaniu projektu, do właściwych prac programistycznych. Aby mieć pewność, że sklep działa bez zarzutu, przeprowadzamy także testy wydajności i bezpieczeństwa oraz monitorujemy i analizujemy uzyskane wyniki.

Jak długo trwa tworzenie sklepów internetowych?

Nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, nie znając konkretnych wymagań dotyczących e-sklepu. Czas zaprojektowania i wykonania sklepu internetowego zależy od wielu czynników, przede wszystkim od stopnia jego złożoności, zastosowanych rozwiązań i funkcjonalności itp. Na okres realizacji danego projektu składa się więc kilka elementów. Aby poznać dokładny czas wykonania sklepu zaprojektowanego według indywidualnych potrzeb i oczekiwań, zapraszamy do kontaktu. Po określeniu wymagań dotyczących tego, jaki powinien być Twój sklep internetowy, przedstawimy termin, w którym możemy wykonać projekt.

Ile kosztuje wykonanie sklepu internetowego?

Na całkowity koszt wykonania e-sklepu wpływa wiele czynników, m.in. wykorzystana technologia, poziom skomplikowania projektu oraz grafiki, ewentualna integracja z innymi systemami itp. Dlatego też każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Po otrzymaniu od Klienta dokładnych oczekiwań i wytycznych dotyczących e-sklepu, przedstawiamy konkretną kwotę.

Nie jestem z Wrocławia – czy mogę zamówić wykonanie e-sklepu zdalnie?

Oczywiście, że tak. Siedziba firmy Proformat znajduje się w mieście Wrocław, ale działamy na terenie całego kraju. W dobie telefonów komórkowych, szybkiego internetu i innych zaawansowanych technologii, fizyczna odległość nie ma już żadnego znaczenia. Jeśli więc interesuje Cię wykonanie sklepu internetowego, a nie jesteś z Wrocławia, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Opowiemy, co możemy Ci zaoferować i dlaczego warto nawiązać współpracę właśnie z nami.

Kim jest Indywidualny Opiekun Klienta?

Do każdego naszego Klienta przypisany jest indywidualny opiekun projektu. To osoba, która od początku do końca zajmuje się danym zleceniem, jest w nim najlepiej zorientowana i za nie odpowiada. Dlatego też zawsze, dzwoniąc do niego masz pewność, że rozmawiasz z kompetentną osobą, która doskonale wie, co dzieje się w Twoim projekcie i na jakim etapie znajdują się prace.

Na czym polega kompleksowa obsługa przy tworzeniu sklepu internetowego?

Zapewniamy kompleksowość usług Klientom. Nasz doświadczony zespół specjalistów łączy kompetencje i umiejętności marketingowe, graficzne i technologiczne. Tworzymy sklepy internetowe, które są nie tylko profesjonalnie wykonane, użyteczne i zaawansowane technologicznie, ale również estetyczne wizualnie. Zapewniamy kompleksowe stworzenie sklepu internetowego dopasowanego indywidualnie do potrzeb Klienta, zarówno pod względem programistycznym, jak i graficznym.

System CMS, czyli samodzielne zarządzanie sklepem internetowym

Dzięki wykorzystaniu prostych w obsłudze systemów CMS, każdy użytkownik po krótkim przeszkoleniu, nawet bez zdobytego doświadczenia w tym zakresie, może bez większego problemu samodzielnie zarządzać sklepem internetowym, w tym przede wszystkim edytować, dodawać i usuwać produkty, treści oraz grafikę. Specjalizujemy się w tworzeniu stron opartych na systemie WordPress, ale pracujemy również na CMS-ie autorskim, w zależności od zapotrzebowania Klienta.

Atuty sklepów internetowych

Tworzymy sklepy internetowe, które nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim zarabiają. Wykonujemy indywidualne, „szyte na miarę” projekty, dopasowane do wymagań i oczekiwań naszych Klientów. Zaprojektowane przez nas e-sklepy są przejrzyste i proste w obsłudze, zgodne z najbardziej aktualnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz wiedzą SEO. Są responsywne, przystosowane do działania na urządzeniach mobilnych, w tym smartfonach oraz tabletach. Dzięki budowie modułowej, nasze sklepy doskonale nadają się do rozbudowywania w przyszłości o nowe funkcje, dzięki czemu strona może zmieniać się wraz ze zmianami biznesowymi. Nieskomplikowana, intuicyjna wręcz obsługa systemu CMS sprawia natomiast, że w łatwy sposób dokonasz zmian na stronie. Na każdy przygotowany sklep internetowy udzielamy gwarancji. Służymy także fachową poradą w zakresie wyboru odpowiednich funkcjonalności czy też wyglądu e-sklepu, doradzamy w wyborze najlepszej domeny i hostingu.

Naszym Klientom oferujemy trzy główne pakiety e-commerce: basic, premium i professional. Pierwszy z nich to podstawowe rozwiązanie, idealne na początek działalności e-sklepu. Pakiet premium to już bardziej rozbudowany, modułowy sklep internetowy. Z kolei sklep professional to najbardziej zaawansowana i bogata platforma sprzedażowa. Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze najbardziej odpowiedniej oferty.

Sklepy internetowe zoptymalizowane pod SEO

Projektujemy e-sklepy zgodnie z najnowszą wiedzą w zakresie pozycjonowania. Nasze sklepy są zoptymalizowane pod SEO, co pozwala na lepszą widoczność sklepu w wyszukiwarkach, a co za tym idzie – na dotarcie do większej liczby potencjalnych Klientów. Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja e-sklepu pozwala również na zwiększenie świadomości marki oraz wzrost zaufania do niej. Dzięki temu, że wszystkie nasze sklepy internetowe już na etapie tworzenia są dostosowywane pod przyszłe pozycjonowanie, Klienci nie tracą czasu i pieniędzy na nierzadko długotrwałe i kosztowne audyty, optymalizacje i zmiany na stronie www, dostosowujące sklep do wymagań wyszukiwarki Google.

Jaki powinien być skuteczny sklep online?

Skuteczny sklep internetowy to przede wszystkim taki, który sprzedaje. Nie ma jednak jednej recepty na to, jaki powinien być i jak powinien wyglądać. Wszystko zależy od branży, w której działa, liczby produktów oraz grupy docelowej, do której oferta e-sklepu ma być kierowana.

Istnieje jednak kilka ważnych cech i elementów, którymi profesjonalna platforma e-commerce może przyciągać klientów. Sklep internetowy powinien być przede wszystkim łatwy i intuicyjny w obsłudze dla użytkownika. Powinien zawierać wszystkie niezbędne elementy prawne, takie jak regulamin, zasady zwrotów i reklamacji oraz dane adresowe sklepu. Koszty dostawy, a także terminy i rodzaje wysyłki muszą być w jasny sposób określone i łatwe do znalezienia – najlepiej umieścić je na osobnej podstronie. Istotne jest także bezpieczne, szyfrowane połączenie HTTPS oraz prosty dostęp do bankowości internetowej i płatności online. Niezwykle ważne dla pozycjonowania sklepu w wyszukiwarkach są wartościowe, unikalne treści zawarte na kolejnych podstronach, w tym na stronach produktowych. Dla użytkownika ważne są przede wszystkim dobrej jakości zdjęcia przedstawiające sprzedawane produkty, a także szczegółowe opisy.

Elementów, na które warto zwrócić uwagę przy projektowaniu sklepu internetowego jest więcej. Naszym Klientom służymy wiedzą i profesjonalną poradą w tym zakresie. Zapraszamy do kontaktu z nami – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań dla biznesu e-commerce.

Dodatkowe funkcje sklepu internetowego

Jesteśmy specjalistami w zakresie tworzenia sklepów internetowych idealnie dopasowanych do wymagań Klientów. Możemy zaproponować niemal dowolne możliwości i funkcjonalności, które zażyczy sobie zleceniodawca. Oferujemy wiele rozwiązań, które pozwalają na szybką i wygodną automatyzację pracy, m.in. fakturowanie, automatyczne zamawianie kurierów, harmonogramy akcji rabatowych i promocji, newslettery, podpięcie do różnych form płatności i bankowości elektronicznej, integracje z zewnętrznymi systemami informatycznymi i wiele innych. Funkcje te pozwalają zarówno na bardziej wydajne zarządzanie sklepem po stronie samego Klienta, jak i na komfortowe użytkowanie i poruszanie się po sklepie przez kupujących.

Agencja Interaktywna Proformat specjalizuje się również w wykonywaniu usług z zakresu wdrażania działalności E-commerce. Handel w Sieci to coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie. Rynek Ecommerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, co daje duże pole do popisu przedsiębiorcom, a jednocześnie stawia kolejne wyzwania przed twórcami sklepów internetowych. Specjaliści z naszej Agencji pomogą Twojej firmie rozwinąć się w Internecie. Doradzimy i zaproponujemy plan działania, który będzie najlepiej dostosowany do Twoich oczekiwań i potrzeb. Razem wypracujemy rozwiązania, które przyniosą najlepsze efekty.

Czym jest E commerce?

W najprostszym ujęciu, jest to handel prowadzony w Internecie. W usługach E commerce transakcje handlowe zawierane są w Sieci, towary oraz usługi zamawiane są poprzez Sieć, ale sama płatność i dostawa towaru mogą odbywać się zarówno przez Internet (sprzedaż produktów lub usług elektronicznych, np. e-booków), jak i poza Siecią (produkty fizyczne dostarczane są kupującemu). Najpopularniejsze typy platform, których główną funkcjonalnością jest handel w Sieci, to sklepy internetowe, serwisy z ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży oraz portale aukcyjne.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Wirtualna sieć sprzedaży daje ogromne możliwości zarówno lokalnie, jak i globalnie. Pojęcie E commerce łączy duże portale aukcyjne, rozbudowane serwisy ogłoszeniowe oraz małe sklepy oferujące rękodzieło. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zawierać transakcje handlowe za pośrednictwem Sieci, czyli innymi słowy – dla każdej osoby, która chce coś sprzedawać lub pośredniczyć w sprzedaży w Internecie. Ty także możesz rozwinąć swój własny biznes na tym polu. Bez względu na to czy dopiero rozpoczynasz działalność gospodarczą, czy też np. masz już sklep stacjonarny, ale chcesz zaistnieć również w Internecie – pomożemy Ci zrealizować Twój plan i wkroczyć w świat E-commerce. Profesjonaliści z naszej Agencji zapoznają Cię z rozwiązaniami dostępnymi na rynku i pomogą wybrać to, które będzie najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy. Następnie wspólnie opracujemy plan działania, w którym precyzyjnie określimy etapy realizacji projektu oraz ich czas trwania. Dzięki temu na starcie dowiesz się jak będą przebiegały prace i kiedy zobaczysz efekt końcowy.

E-commerce w Proformat

Agencja Interaktywna Proformat świadczy kompleksowe usługi z zakresu Ecommerce. Naszą Agencję tworzy zespół specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu wszystkie projekty możemy zrealizować od początku do końca w każdym aspekcie. Doświadczenie i wiedza programistów pozwala projektować i budować niezawodne rozwiązania, graficy zadbają o wszelkie kwestie wizualne związane z projektem, a pomoc copywritera może okazać się przydatna na etapie uzupełniania treści, które znajdą się na stronie.
Wszystkie nasze działania prowadzimy wykorzystując najnowsze technologie i najlepsze możliwe rozwiązania. Wieloletnie doświadczenie branżowe oraz wiedza, którą stale poszerzamy, pozwala nam z powodzeniem realizować nawet najbardziej rozbudowane projekty.

Sklep internetowy szyty na miarę Twoich potrzeb

Każda działalność jest inna i tak samo różnią się od siebie projekty stron www czy sklepów online. Kluczem do stworzenia idealnego konceptu jest analiza potrzeb Klienta. W Agencji Interaktywnej Proformat stawiamy na indywidualne podejście do każdego Klienta. Staramy się jak najdokładniej poznać oczekiwania i potrzeby Zleceniodawców oraz branżę, w której działają, ponieważ często właśnie z tego wynika zapotrzebowanie na konkretne rozwiązania. Uważnie słuchamy tego, co Klient ma do powiedzenia, zgłębiamy jego wizję, aby jak najlepiej dopasować projekt i osiągnąć w pełni satysfakcjonujący efekt końcowy.

Proces projektowania usług

Zdecydowanie najczęściej realizowanym projektem z zakresu E-commerce są sklepy internetowe. Jednak schemat realizacji każdego pomysłu jest podobny. Proces projektowania i tworzenia rozpoczyna się od poznania Klienta, jego potrzeb, oczekiwań i branży, w której działa. Na tym etapie dobierane są również rozwiązania i narzędzia potrzebne przy realizacji tego przedsięwzięcia. Powstaje także koncepcja wizualna, tzn. Klient przedstawia swoją wizję, aby graficy mogli dopasować ją do założeń projektu, a następnie wcielić w życie. Kolejny etap prac jest po stronie naszej Agencji, gdzie dokładamy wszelkich starań, aby sprostać wyzwaniu. Na początku powstaje projekt w formie graficznej. Na tym etapie Klient widzi wizualizacje strony, często jest ich więcej, aby mógł wybrać najlepszą z nich, ale także przekazać swoje uwagi do przedstawionych propozycji. Po wymianie uwag oraz informacji i zatwierdzeniu projektu, przystępujemy do realizacji. Kiedy efekty prac można już obserwować jako utworzoną stronę www, ponownie jest czas na konsultacje i wymianę informacji. Dalsze prace prowadzone są przy uwzględnieniu uwag i wskazówek Klienta. W ten sposób krok po kroku wypracowujemy najlepsze rozwiązanie, które spełnia wszystkie wymogi przyjaznego i nowoczesnego Ecommerce, a jednocześnie jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby Klienta.
Każdy etap prac jest planowany z góry, zaraz po pierwszej konsultacji z Klientem powstaje plan działania. Dzięki temu możemy określić jak będą przebiegały prace, jak długo potrwa realizacja poszczególnych etapów oraz jaki będzie koszt całego przedsięwzięcia.

Kompleksowa obsługa Klienta i pomoc w działaniach marketingowych

Agencja Interaktywna Proformat oferuje bardzo szeroki zakres usług, dzięki czemu możemy kompleksowo zająć się realizacją każdego przedsięwzięcia z zakresu kreowania stron oraz sklepów internetowych. Poza usługami związanymi z kodowaniem strony, zajmiemy się także wizualną stroną projektu, o którą szczegółowo zadbają nasi graficy. W razie potrzeby uzupełnimy również treści, które pojawią się na stronie. Na każdym etapie realizacji projektu oferujemy naszą pomoc i doradztwo, aby efekt końcowy w pełni spełniał oczekiwania Klienta oraz był zgodny z najnowszymi trendami i łączył w sobie funkcjonalność oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. To jednak nie wszystko co mamy do zaoferowania. Utworzone przez nas sklepy i strony internetowe, są w pełni zoptymalizowane pod wyszukiwarki i gotowe do prowadzenia dalszych działań z zakresu SEO i marketingu internetowego.

Realizacja projektów we współpracy z Agencją Interaktywną Proformat to gwarancja zadowolenia. Każdy Klient, który nawiąże z nami współpracę, zostanie objęty opieką przez Indywidualnego Opiekuna Klienta. Jest to osoba odpowiedzialna za realizację danego zlecenia oraz kontakt z Klientem. Indywidualny Opiekun Klienta zna wszystkie szczegóły dotyczące przedsięwzięcia i ma zawsze aktualne informacje na temat tego, jak przebiega realizacja zlecenia. Taka forma współpracy to duży komfort dla Klienta, który ma zapewnioną indywidualną opiekę i w każdej chwili wie do kogo może się zwrócić.

Czy E commerce to tylko sklepy internetowe?

Pod pojęciem Ecommerce skrywają się nie tylko sklepy internetowe, chociaż to niewątpliwie najpopularniejsza forma handlu w Sieci. Tworzą je również wszelkie serwisy z ogłoszeniami o sprzedaży oraz portale aukcyjne. Każdy z tych formatów, poza utworzeniem, wymaga czegoś więcej aby zaistnieć w sieci. Skuteczne działania z zakresu E-commerce to coś więcej niż samo wykonawstwo i prowadzenie witryny. To także optymalizacja oraz inne zabiegi marketingowe. Najlepsze efekty przynosi wdrożenie tych działań już na etapie projektowania i tworzenia sklepu internetowego. Nasza wiedza i doświadczenie w tym temacie pomoże stworzyć w pełni zoptymalizowaną platformę, która będzie doskonale przystosowana do potrzeb Twoich i odbiorców oraz gotowa do podejmowania dalszych działań promocyjnych.

O czym należy pamiętać?

Tworzenie dobrych rozwiązań, umożliwiających prowadzenie sprzedaży w Sieci, wymaga zintegrowania wielu działań i współpracy doświadczonych specjalistów. Należy pamiętać, że wdrażane projekty powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Strony oraz sklepy internetowe tworzone są dla odbiorców, a korzystanie z nich powinno być intuicyjne, łatwe i przyjemne. Składa się na to zarówno wygląd, który nie może “męczyć”, a tym samym odstraszać użytkownika, ale także inne rozwiązania, które wpływają na to jak użytkownik odbiera cały sklep internetowy i jakie ma doświadczenia korzystając z niego. Wszystko to zawiera się w słowach User Experience Design. Jest to idea tworzenia stron, e-sklepów oraz innych projektów, które będą nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne i przyjazne dla użytkownika. Składa się na to wiele aspektów: projekt graficzny, rozmieszczenie elementów na stronie, zamieszczenie wszystkich potrzebnych treści czy maksymalne uproszczenie procesu zakupowego. Specjaliści z naszej Agencji doskonale wiedzą jak połączyć wszystkie te elementy oraz stworzyć niezawodne i efektowne rozwiązanie.

Czy warto zainwestować w sklep internetowy?

E-commerce to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina, ponieważ handel w Sieci staje się coraz bardziej popularny. Wraz z rozwojem technologii i zwiększeniem dostępu do Internetu, także zakupy coraz chętniej robimy w Sieci. Jest to rozwiązanie bardzo szybkie i wygodne, tym bardziej, że obecnie praktycznie każdy posiada smartfona z dostępem do Internetu, a responsywne sklepy internetowe dodatkowo ułatwiają i usprawniają zakupy online. Obserwując stale rozwijający się świat techniki, jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się podążanie za nowymi ideami i trendami. Inwestując w utworzenie sklepu internetowego możesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców i dać się poznać nowym klientom. Rozpoczęcie sprzedaży w Sieci jest proste i stosunkowo niedrogie, szczególnie jeśli prowadzisz już sklep stacjonarny. Internet to przyszłość handlu, a im szybciej wdrożysz ten model sprzedaży, tym więcej możesz zyskać.

Korzyści płynące z E commerce

Działalność E-commerce to sposób na dotarcie do ogromnej liczby osób, które mogą stać się Twoimi klientami. E-sklep to coś więcej niż lokalna działalność – to platforma, z której może skorzystać każdy, gdziekolwiek się znajduje. Społeczeństwo coraz chętniej wykorzystuje Sieć do robienia zakupów i wielką stratą byłoby nie wykorzystanie tego potencjału. Sklepy internetowe umożliwiają nawiązanie indywidualnego kontaktu z każdym klientem, co jest nieocenionym źródłem informacji zwrotnej, która dobrze wykorzystana może przyczynić się do poprawy działalności i wykonywanych usług. Prowadzenie sklepu online zwiększa także elastyczność prowadzonych działań, ponieważ sprzedaż może odbywać się przez całą dobę.
Należy również wspomnieć o nakładach finansowych i zapleczu logistycznym. Jeśli masz już swój sklep, uruchomienie dodatkowej działalności w Internecie wymaga niewielkich nakładów finansowych. Natomiast osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sprzedażą, również poniosą mniejsze wydatki na uruchomienie witryny w Sieci, niż na otwarcie sklepu stacjonarnego.
Nie sposób zapomnieć o marketingu, który w Internecie przynosi znacznie lepsze rezultaty. Profesjonaliści już na etapie projektowania i tworzenia sklepu internetowego przygotują go do dalszych działań promocyjnych poprzez optymalizację witryny. Marketing oparty na SEO, słowach kluczowych i profilowaniu to gwarancja dotarcia do użytkowników stanowiących grupę docelową.

Ikona kalendarz

Umów się na spotkanie

Ikona dymek

Zadaj nam pytanie

Mężczyzna z uśmiechem trzymający laptop