Co zrobić, aby sklep internetowy przyciągnął klientów?

Zakupy internetowe nie są dzisiaj dla nikogo tajemnicą. Zdecydowana większość użytkowników regularnie odwiedza sklepy online, zajmujące się sprzedażą produktów z każdej branży. Chętnie kupujemy w sieci zarówno ubrania, sprzęty elektroniczne, różnorodne akcesoria, jak i jedzenie, dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie własnego sklepu internetowego. Wiele ceniących się na rynku firm pozwala swoim klientom na zrobienie zakupów w sieci, ponieważ jest to dla nich wygodniejsze, szybsze i często mniej problematyczne. Jeśli do tej pory prowadziłeś sprzedaż wyłącznie w sklepie stacjonarnym, bądź chcesz sprawdzić się jako nowy sprzedawca, to powinna zainteresować Cię ta tematyka.

Czytaj więcej
Najlepsze systemy CMS

CMS – który system będzie najlepszy dla Ciebie?

Rozwój technologii w XXI wieku przyczynił się do rewolucji w dziedzinie tworzenia i projektowania stron internetowych. Wdrażając nowy serwis, konieczne jest podjęcie decyzji dotyczącej systemu CMS, czyli oprogramowania służącego do zarządzania stroną www bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Dzięki niemu klienci samodzielnie mogą wprowadzać aktualizację oraz dodawać nowe treści, bez pomocy specjalisty. Warto zatem zastanowić się, który system zarządzania treścią okaże się najlepszym rozwiązaniem dla nas. Wybór nie będzie łatwy, albowiem każdy z nich ma wady i zalety.

Czytaj więcej
Wordpress vs Joomla

WordPress czy Joomla – który wybrać?

Jednym z kroków podczas tworzenia własnej strony internetowej jest wybór systemu zarządzania treścią – zwanego popularnie CMS (od jego angielskiej nazwy). Głównym zadaniem tego systemu jest oddzielanie treści informacyjnej serwisu od jej wyglądu.

Czytaj więcej
Hosting

Co to jest hosting?

W internecie znajdziemy dzisiaj wszystko. Spora część osób nie jest w stanie funkcjonować doby bez dostępu do sieci. Nie ma w tym nic zaskakującego, albowiem będąc online możemy pogadać ze znajomymi, zrobić zakupy, wykonać przelewy lub sprawdzić najważniejsze informacje dnia. To wszystko jest możliwe dzięki serwerom, które niezbędne są do prawidłowego działania stron internetowych. Jeśli jesteś zainteresowany założeniem własnej strony www to bez wątpienia zaciekawi Cię hosting.

Czytaj więcej
Sklep internetowy

Jak założyć sklep internetowy?

Żyjemy w czasach pośpiechu, nerwów i stresu. Mnóstwo osób ma zaplanowaną dobę co do minuty, nieraz na kilka tygodni do przodu. Dlatego też nie ma w ciągu dnia czasu na robienie zakupów. Chodzi tutaj zarówno o zakupy spożywcze, odzieżowe, jak i elektroniczne. Wielu konsumentów wybiera internetowe zakupy, albowiem jest to wygodniejsze i nierzadko również tańsze rozwiązanie. Jeśli chcesz założyć swój biznes to bezwątpienia sklep internetowy okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Czytaj więcej
Strona internetowa

Jak założyć stronę internetową?

Internet to dzisiaj główne źródło wiedzy oraz miejsce pozyskiwania różnorodnych informacji. Tym samym dla wielu firm oraz osób prywatnych kwestią zasadniczą jest posiadanie własnej strony internetowej. Do niedawna spora część przedsiębiorstw działających stacjonarnie nie posiadała prywatnej strony www, ponieważ nie było to konieczne, a biznes dobrze się kręcił bez niej. Dzisiaj świat wygląda nieco inaczej i strona internetowa staje się poniekąd koniecznością, w związku z tym warto byłoby się dowiedzieć w jaki sposób ją założyć.

Czytaj więcej
Promocja Google Facebook

Promocja w Google i Facebook przez agencję interaktywną

Reklama na stronach internetowych potentatów jest coraz bardziej dostępna. Mogą sobie już na nią pozwolić nawet małe firmy. Dodatkowo Google i Facebook zachęcają użytkowników różnego rodzaju akcjami promocyjnymi, które pozwalają na wypróbowanie ich oferty. Dla rozpoczynających działalność może być to szansa na dobry start, natomiast doświadczone przedsiębiorstwa stają przed okazją zwiększenia sprzedaży. Jakie korzyści w takim przypadku daje nam współpraca z agencją interaktywną?

Czytaj więcej
Wordpress logo

WordPress najpopularniejszym CMS-em na świecie

WordPress zaczynał jako system do zarządzania treściami na blogach, obecnie jest on popularny jako system do zarządzania stronami internetowymi i przez wielu uznawany bywa za numer 1 wśród dostępnych na rynku CMS'ów. Na to miano zasłużył nie tylko swoją prostą oraz intuicyjną obsługą, ale też bogatą bazą preinstalowanych wtyczek i szablonów.

Czytaj więcej
Błędy przy zakładaniu sklepu

5 błędów popełnianych przy tworzeniu sklepu internetowego

E-commerce rośnie w siłę, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zmianę kanału komunikacji z klientem oraz sposobu świadczenia swoich usług. Również Ci, którzy marzą o swoim własnym biznesie w wielu przypadkach rozważają sklep internetowy. Duży potencjał, szerokie grono klientów, nieograniczone możliwości… korzyści płynących z e-sklepów jest mnóstwo. Najpierw jednak trzeba go stworzyć.

Czytaj więcej
Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna firmy

Duże żółte M – nikomu nie trzeba wyjaśniać, że chodzi o sieć restauracji McDonald. Podobnie jest z nadgryzionym jabłkiem, które znajdziemy na każdym z urządzeń firmy Apple. Marki te są znane ze swoich wyjątkowych produktów, ale to właśnie sposób, w jaki prezentują się swoim klientom oraz spójny wizerunek, sprawiają, że zyskały zaufanie szerokiego grona odbiorców na całym świecie. Są one rozpoznawalne oraz utożsamiane z konkretnym symbolem, logiem i kolorami.

Czytaj więcej