3 najlepsze wtyczki do rejestracji użytkowników

Wtyczki do rejestracji

Użytkując CMS, jakim jest WordPress, z pewnością nie będziesz narzekać na ilość dostępnych pluginów, co ważne w większości darmowych. Wtyczki do rejestracji użytkowników, mogą przydać się nie tylko w sklepach internetowych, ale również na platformach edukacyjnych, w celu rejestracji na szkolenie, czy stronach producentów sprzętu. Jak widać, tego typu wtyczki znajdują szerokie zastosowanie. Jakie zatem pluginy do rejestracji użytkowników wybrać i na co zwracać uwagę instalując tego typu rozszerzenia?

Jak wybrać dobrą wtyczkę do stron internetowych na WordPress?

Posiadając stronę internetową na WordPress, na początku możemy poczuć się przytłoczeni ilością dostępnych wtyczek, biorąc pod uwagę, że są one najczęściej darmowe, czasem ciężko jest się zdecydować na konkretną z nich. We wszystkim należy znaleźć umiar i zdrowy rozsądek, również w wyborze rozszerzeń do własnej strony internetowej. Dlaczego? Choć wtyczki nie powinny wpływać na szybkość ładowania się strony, ich nadmierna ilość już tak. Rozmach może jest wskazany, ale nie w tej sytuacji, pamiętajmy, aby wybierać takie rozszerzenia, których realnie potrzebujemy i które pozytywnie wpłyną na funkcjonalność naszej witryny, nie instalujemy wielu pluginów do tej samej funkcjonalności, wystarczy wybrać jeden, ale dobry, aby wszystko działało, jak należy. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając rozszerzenie do strony internetowej na WordPress?

  • Częsta aktualizacji równa się większe bezpieczeństwo- warto wybierać takie wtyczki, które są aktualizowane na bieżąco, dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet jeśli pojawiają się w nich luki, które mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo strony internetowej, czy sklepu online, zostaną usunięte. Oczywiście sam fakt częstej aktualizacji nie wystarczy, jeśli my sami nie będziemy pamiętać o jej przeprowadzeniu u nas na stronie, co ważne, nawet jeśli akurat nie korzystamy z zainstalowanej wtyczki, musimy ją aktualizować, bo ta również wpływa na bezpieczeństwo strony www.
  • Dobre opinie i ilość pobrań- dobrymi opiniami kierujemy się, kupując różne produkty, korzystając z usług, nie inaczej powinno być, wybierając rozszerzenie dla własnej witryny. Te z pozytywnymi opiniami oraz dużą ilością pobrań są po prostu dobre i sprawdzone, warto kierować się opiniami i doświadczeniem innych, aby wybrać jak najlepiej.
  • Wsparcie techniczne – przy każdej wtyczce, którą zamierzamy pobrać, zaraz pod ocenami, widnieje sekcja wsparcie, w formie zielonego paska, z którego dowiemy się, ile w ciągu dwóch ostatnich miesięcy zgłoszono problemów i ile udało się pozytywnie rozwiązać.

Pamiętaj, że jeśli korzystasz już z konkretnej wtyczki i jesteś zadowolony z efektów, aby wystawić pozytywną opinię, dzięki czemu kolejni użytkownicy będą mogli ze spokojem pobrać wtyczkę pozytywnie ocenioną przez Ciebie.

3 polecane wtyczki do rejestracji użytkowników

  • User Registration – darmowa wtyczka do tworzenia formularzy, którą charakteryzuje bardzo prosta, intuicyjna obsługa, dzięki czemu jest rekomendowana dla osób nieposiadających umiejętności programistycznych. Przy pomocy tego plugina stworzymy niestandardowe formularze dla stron internetowych na WordPress. Możemy tworzyć zarówno bardzo proste formularze, jak i bardziej skomplikowane i wieloetapowe. Wtyczka jest darmowa, responsywna oraz na bieżąco aktualizowana.
  • Registration Magic – mamy możliwość skorzystania zarówno z płatnej, jak i darmowej wersji tego plugina, niewielkim biznesom spokojnie wystarczy wersja darmowa. Ten plugin posiada wiele zalet między innymi, jest kompatybilny z WooCommerce oraz procesami płatności jak np. PayPal, za jego pomocą z łatwością dostosujemy formularze do konkretnej grupy odbiorców, wtyczka ma panel bezpieczeństwa z obsługą reCaptcha, a to jeszcze nie wszystkie jej funkcje warte wykorzystania. Registration Magic umożliwia stworzenie podstawowych formularzy z dodatkowymi mniej typowymi funkcjami.
  • WP User Manager – popularna, darmowa wtyczka, przy pomocy której utworzymy formularze rejestracyjne na strony internetowe, uznana za nieco bardziej rozbudowaną, z tego też powodu znacznie częściej wykorzystywana przez programistów, jednak nadal na tyle nieskomplikowana, aby mogła sobie z nią poradzić osoba bez wiedzy specjalistycznej. Edytor shortcode, funkcje tłumaczenia, nietypowe przekierowania, to główne zalety tego plugina. Na pozytywną uwagę zasługuje również częstotliwość aktualizacji oraz liczba pobrań i pozytywnych opinii.

Formularze na strony internetowe pozytywnie uzupełniają jej funkcjonalność. W szczególności warto umieścić w witrynie formularz kontaktowy, który procedurę kontaktu w znacznym stopniu ułatwi i uprości, dzięki czemu z pewnością spotkamy się z pozytywnym odbiorem wśród odwiedzających. Warto do tworzenia formularzy, wykorzystać dobrą, prostą i na bieżąco aktualizowaną wtyczkę do stron internetowych na WordPress.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *