O internetowych rewolucjach

Rewolucje internetowe

Czym są Internetowe Rewolucje Google?

Internetowe Rewolucje to kursy przygotowane przez firmę Google. Ich celem jest przedstawienie i zapoznanie użytkowników z narzędziami marketingu internetowego. To platforma, która w jednym miejscu przedstawia szereg wiadomości związanych z marketingiem w Sieci. Dostęp do kursów jest darmowy, jednak wymagana jest rejestracja użytkownika.

Internetowe Rewolucje – dla kogo?

Komu przydadzą się Internetowe Rewolucje? Odbiorcami kursu, którzy z pewnością skorzystają na treściach zawartych w kolejnych lekcjach, są np. właściciele firm, którzy chcą wypromować swoją działalność. To oni stanowią główną grupę docelową dla twórców, ale nie jedyną. Powszechnie wiadomo, że tworzenie stron internetowych dla firm to pierwszy krok na drodze promocji. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcą dowiedzieć się jakie powinny być kolejne kroki i jak działa marketing internetowy, znajdą tu wiele użytecznych informacji. Biorąc udział w tym projekcie można uzyskać wsparcie profesjonalnego doradcy, który pomoże stworzyć indywidualny plan, usprawniający biznes internetowy.

Czy tylko przedsiębiorcy mogą zyskać? Zaproponowane rozwiązania z pewnością przydadzą się osobom, które już mają utworzoną stronę www dla firmy. Ale Internetowe Rewolucje od Google to także świetna propozycja dla osób, które dopiero planują rozwinięcie działalności w Sieci i są na etapie np. projektowania sklepu internetowego.   Informacje zawarte w kursach pomogą zrozumieć specyfikę prowadzenia działań marketingowych w Internecie. Platforma oferowana przez Google to również ciekawe źródło informacji dla osób, które ze względów zawodowych chcą zdobyć wiedzę z dziedziny marketingu online.

Co zawierają Internetowe Rewolucje Google?

Na platformie można znaleźć 16 kursów online. Kursy podzielone są na moduły. Każdy z modułów składa się z kilku lekcji. Lekcja to kilkuminutowy film w języku polskim, który w przystępny sposób przedstawia dane zagadnienie. Dodatkowo, po każdej lekcji pojawia się krótki test złożony z kilku pytań. Ich treść dotyczy wiadomości przedstawionych na filmie. Po opracowaniu wszystkich lekcji dla danego modułu, należy wykonać test podsumowujący temat. W ten sposób można przejść przez kolejne lekcje i moduły, których tematyka dotyczy zagadnienia przedstawionego w kursie.

Czego dotyczą kursy zawarte w Internetowych Rewolucjach od Google? Najogólniej – rozwoju firmy z wykorzystaniem narzędzi marketingu internetowego. Można znaleźć tam tematy powiązane z reklamą w Sieci, SEO oraz SEM, promocją w mediach społecznościowych, czy też marketingiem e-mailowym. Ponadto, można dowiedzieć się więcej na temat dostępnych narzędzi analitycznych oraz nowoczesnych systemów i rozwiązań, które usprawnią zarządzanie działaniami promocyjnymi oraz pomogą wybrać odpowiednią strategię rozwoju firmy.

Internetowe Rewolucje to bardzo ciekawy projekt, który ma sporo do zaoferowania nowicjuszom w sferze marketingu online. Jako że jest to rozwiązanie bezpłatne, niewiele jest do stracenia, natomiast dużo wiedzy można zyskać.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *