4 porady, jak wybrać firmę projektującą strony internetowe

Proformat numer jeden

Firm projektujących strony internetowe jest obecnie bardzo dużo i wciąż ich przybywa. Można wyróżnić te, które wśród swoich klientów mają znanych usługodawców, jak też te, które muszą walczyć o każdego klienta. Istnieje wiele czynników, warunkujących wybór tej odpowiedniej, jak też aspektów, które powinno się uwzględnić przy podejmowaniu decyzji dotyczących współpracy.

Sprawdź stronę agencji

Posiadanie własnej strony www w przypadku agencji interaktywnych jest jak dobrze ubrany sprzedawca w sklepie odzieżowym. Skoro proponuje ona zaprojektowanie i stworzenie strony internetowej, sama musi posiadać własną, która będzie modelowym przykładem tego, co może zaoferować swoim klientom. Nie można się tu ograniczać jedynie do prostej strony głównej, gdzie znajdziemy logo firmy i kilka informacji na jej temat oraz ofertę z krótkim jej opisem i kontakt. Zdarza się również, że agencja czy też freelancer zajmujący się tworzeniem stron nie posiada swojego serwisu, co powinno wzbudzić nasze wątpliwości. Brak portfolio na stronie uniemożliwia zapoznanie się z dotychczasową pracą firmy. Jeżeli jest ona świadoma swoich umiejętności i wiedzy, nie powinna mieć oporów przed zaprezentowaniem się szerszemu gronu klientów.

Oferta szyta na miarę naszych potrzeb

Wchodząc na stronę agencji, bez wątpienia największe zainteresowanie wzbudza oferta, zatem to, co ma nam ona do zaoferowania. Chcemy wiedzieć, czego możemy oczekiwać i co od niej otrzymamy. Ważne jest, aby przedstawiała ona możliwie jak najbardziej szczegółowo wszystkie kroki współpracy. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy oferuje ona również strony responsywne i mobilne. W dzisiejszych czasach ma to bowiem kluczowe znaczenie, ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta ze smartfonów i tabletów, które służą im do przeglądania stron internetowych. W ofercie firmy szukać należy także informacji o systemach CMS. Dobra agencja będzie w stanie zaproponować ofertę szytą na miarę, czyli dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

Kto ma więcej do zaproponowania…

Zwykło się twierdzić, że nie zawsze więcej znaczy lepiej, ale dobra firma projektująca strony internetowe powinna oferować swoim klientom coś więcej, niż tylko usługi z tego zakresu. Są takie, które udzielają wsparcia z zakresu identyfikacji wizualnej, pozycjonowania i oprogramowania. W swoim zespole mają grafików, zajmujących się tworzeniem animacji i drukowanych materiałów reklamowych. W ten sposób mamy szansę podjąć współpracę z firmą, która zajmie się naszą obsługą w kompleksowy sposób. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z analizy wyników i monitorowania postępów, dzięki którym będziemy mogli na bieżąco wprowadzać zmiany oraz doskonalić naszą stronę.

Komunikatywna, czyli profesjonalna

Kontakt z klientem to chyba najważniejszy aspekt prowadzenia własnego biznesu. Jeżeli firma, którą wybieramy, jest nastawiona na swojego klienta, od razu to dostrzeżemy. Będzie chciała nam pomóc niezależnie od tego, czy mamy sprecyzowane cele czy tez szukamy inspiracji. Otwartość z jej strony pozytywnie wpłynie na jej wizerunek, a fachowa wiedza, przekazana w przystępny sposób, pozwoli nam ocenić firmę jako profesjonalną oraz posiadającą odpowiednio wysokie kwalifikacje i umiejętności, by stworzyć stronę internetową, która nie będzie przypadkowym tworem, natomiast będzie opierała się na przemyślanej koncepcji.

2 osoby skomentowały wpis

  1. Marzenka

    Dobrze, że trafiłam na Waszą stronę , właśnie takiego artykułu szukałam, prosto i zgodnie z tematem 😉

  2. GRZESIEK

    Wybranie dobrej agencji interaktywnej jest punktem wyjścia do stworzenia profesjonalnej strony internetowej. Ze swojego doświadczenia powiem, że dobry kontakt z agencją to podstawa, jeśli ciężko nam jest się dogadać, nie jesteśmy słuchani, a większość prób nawiązania kontaktu kończy się fiaskiem, lepiej się pożegnać, bo zwyczajnie szkoda naszego czasu.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *