Największe firmy hostingowe w Polsce

Hosting internetowy

Internet to przestrzeń, która stale się rozwija. Projektowane i tworzone są nowe strony www,  a istniejące witryny są ciągle rozwijane i modernizowane. Wraz ze wzrostem zainteresowania Internetem i tworzeniem kolejnych stron, witryn czy sklepów internetowych wzrasta również zapotrzebowanie na hosting. To właśnie z tego powodu od kilku lat na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących usługi hostingowe.

Hosting, a tworzenie strony www

Co wspólnego z tworzeniem stron internetowych ma hosting? Bardzo wiele, te dwie kwestie są ze sobą mocno związane. Jeżeli chcemy, żeby nasza strona internetowa działała i była stale dostępna dla Internautów to musi być obsługiwana przez serwer. To właśnie na serwerze umieszczane są wszystkie pliki, zdjęcia czy filmy, które są wyświetlane na naszej stronie internetowej. Hosting polega na udostępnianiu właścicielowi strony miejsca na takim właśnie podłączonym do Internetu serwerze, który pracuje bez przerwy i pozwala na ciągłe utrzymanie witryny. Zatem tworząc każdą stronę www albo sklep internetowy, należy od razu wybrać firmę, która będzie dla nas świadczyła usługę hostingu.

Największe firmy w Polsce

Wybór firmy oferującej usługi hostingowe nie jest wcale taki prosty, a to ze względu na bogactwo ofert, jakie proponują firmy. Na rynku działa wiele firm, które zajmują się hostingiem, a dodatkowo każda z nich ma zazwyczaj w swojej ofercie kilka opcji. Co wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od tego co chcemy stworzyć i jakie mamy potrzeby. Oczywiste jest, że czegoś innego będzie potrzebował właściciel rozbudowanego i rozwiniętego sklepu internetowego, a inne potrzeby ma mała firma, dla której strona internetowa jest swego rodzaju wizytówką i formą reklamy w Sieci.

Wybierając hosting należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które różnicują oferty proponowane przez firmy. Są to miedzy innymi stabilność serwerów, przestrzeń dyskowa (ilość miejsca na serwerze), szybkość oferowanego dysku, transfer (ilość danych, które mogą być przesłane z serwera do użytkowników strony), pamięć RAM, liczba baz danych oraz kont pocztowych, a także inne, dodatkowe opcje, które mogą stanowić o znacznej przewadze jednej oferty nad drugą. Liczy się również cena usługi. To, jakie wartości powinny mieć dla nas wspomniane parametry zależy przede wszystkim od potrzeb naszych i projektowanej strony internetowej.

Wybór firmy, która spełni nasze oczekiwania może nie być łatwy, a to ze względu na fakt, że firm na rynku jest wiele. W rankingach popularności firm hostingowych wśród tych działających w Polsce najczęściej wymienia się dhosting.pl, Kylos, kei.pl, Hekko, Smarthost, nazwa.pl, home.pl czy hostinghouse. Jak już wspomnieliśmy – to, która oferta i jakiej firmy będzie dla nas najlepsza zależy wyłącznie od naszych potrzeb, chociaż z pewnością warto dokładnie zbadać rynek i przyjrzeć się ofertom zarówno dużych, jak i mniejszych firm hostingowych.

Jak jest na świecie?

Tak  jak na polskim rynku rośnie zapotrzebowanie na tworzenie nowych stron www, a tym samym na usługi firm hostingowych, tak samo wygląda to na rynku światowym. W tym przypadku ocenie podlegają te same parametry, a najlepszy wybór to także kwestia potrzeb danego użytkownika. Wśród liderów na rynku światowym wymienia się takie firmy jak A2 Hostnig, Hostwinds, FastComet czy Cloudways.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *