Vimeo – jak dodać prywatne wideo

blank

Vimeo to zewnętrzy portal streamingowy, umożliwiający prywatne udostępnianie filmów i streamów w sieci, w pełni prywatnie, za opłatę miesięczną. Wysokość subskrypcji miesięcznej zaczyna się już od 23 zł/mc. Niestety, abonament w podstawowej wersji nie umożliwia udostępnienia zarządzania tym kontem w trybie zespołu, który jest wymagany, aby udostępnić naszemu kontu dostęp admina. W przypadku tej wersji konieczne jest zatem udostępnienie nam bezpośredniego dostępu do konta przez login i hasło. W wersji Pro – 64 zł/mc – możliwe jest już stworzenie zespołu i udostępnienie nam dostępu zewnętrznie. Dowiedz się jak udostępniać konto w grupie oraz jak zarządzać prywatnością swoich filmów.

Jak udostępnić dostęp do konta w Vimeo?

Poniżej wyjaśnimy jak udostępnić dostęp do konta w zespole dla nowego członka o uprawnieniach administratora. W tym celu należy wejść w zakładkę „Zarzadzanie zespołami” (manage teams) w panelu swojego konta [1] i dodać nowego członka zespołu (add new team member) [2], jest to dostępne dopiero od wersji Pro subskrypcji. W rodzaju dostępu użytkownika wybieramy admin [3].

blank

Jak ustawić prywatność filmów Vimeo?

Ustawienie prywatności filmów wymaga pozostania w ustawieniach i wejścia w zakładkę privacy [1]. W tej zakładce uruchamiamy „private mode” [2].

blank

Następnie wchodzimy w zakładkę Videos/Embed Presets [1], tworzymy nowy preset (niebieski przycisk) [2]

blank

Następnie w konfiguracji ustawimy poniższe opcje (pomijając kolor):

blank

Po zapisaniu tych ustawień możemy przejść do ostatniej edycji czyli Videos/Upload defaults. Konfigurujemy w tej zakładce poniższe opcje, warto teraz poprosić nowego członka naszej grupy o sprawdzenie czy wszystko zostało ustawione poprawnie. Od tej chwili można umieszczać swoje pliki bezpiecznie na Vimeo.

blank