Czym jest WooCommerce?

Sklep internetowy woocommerce

Branża e-commerce rozrasta się w ostatnich latach w bardzo dynamicznym tempie. Z tego powodu powstaje wiele różnorodnych rozwiązań do tworzenia sklepów internetowych. Większość z nich jest płatna i nie pozwala na dużą ingerencję właściciela w wygląd sklepu, czy ustawianie zaawansowanych funkcji – a jeśli istnieje taka możliwość to bardzo często każdy dodatek to duży koszt dla właściciela sklepu. Z tego powodu na samym początku warto zainteresować się WordPressem, który może zostać wzbogacony o dodatek WooCommerce czyniący system CMS w pełni funkcjonalną platformą do handlu internetowego.

Dlaczego warto korzystać z platformy sklepowej Woocommerce?

WooCommerce to profesjonalny moduł sklepowy, dzięki któremu uzyskujemy możliwość zarządzania sklepem internetowym dostosowanym do indywidualnych potrzeb. WooCommerce umożliwia sprzedaż produktów zarówno fizycznych, jak i cyfrowych. Jest jedną z najbardziej popularnych platform sklepowych na świecie.

Co otrzymujemy po instalacji WooCommerce?

Po instalacji WooCommerce do strony internetowej opartej na systemie WordPress, otrzymujemy dostęp do funkcji takich jak: dodawanie produktów prostych i z wariantami, produktów elektronicznych, zarządzanie stanami magazynowymi, czy zamówieniami. WooCommerce daje także możliwość importowania plików XML, tym samym odciążając nas ze żmudnej pracy związanej z przepisywaniem wszystkich informacji dotyczących często ogromnej ilości produktów.

Do asortymentu możemy swobodnie dodawać zdjęcia, nadawać im kategorie, tworzyć opisy, a także ustawiać różne metody wysyłki. Bez problemu można także tworzyć wyprzedaże i różnego rodzaju promocje. Wsparciem sprzedaży mogą być także dodatki umożliwiające stworzenie Newslettera do obecnych klientów sklepu.

Jednym słowem jest to komplet narzędzi potrzebnych do prowadzenia biznesu w internecie. Co więcej można go znacznie rozbudować o nowe funkcje.

Kupony

Powszechnie stosowaną praktyką marketingową, która może przynieść duże zyski sklepom internetowym, a także buduje pozytywny wizerunek są kupony. WooCommerce daje możliwość generowania różnego rodzaju kodów rabatowych. Za sprawą tego dodatku możemy zaoferować zniżkę na cały asortyment lub darmową wysyłkę.

Ogromna ilość darmowych i płatnych rozszerzeń

Społeczność wokół WordPressa jest niezwykle ogromna i nie omija również dodatku WooCommerce. Dzięki temu możemy w łatwy sposób odwoływać się do wiedzy dostępnej za pośrednictwem różnych for internetowych, blogów, czy grup społecznych na facebooku.

Dostęp do ogromnej liczby motywów i szablonów to również znacząca korzyść wynikająca niekoniecznie bezpośrednio z WooCommerce, lecz samego WordPressa. Wspominamy jednak o tym fakcie, ponieważ znaczna część dostępnych motywów cechuje się kompatybilnością właśnie z WooCommerce. Dodatkowo w łatwy sposób możemy wzbogacić nasz sklep internetowy o moduł blogowy, dzięki któremu możemy zbudować pozytywny wydźwięk marki oraz lepszy wizerunek w oczach zarówno internautów, jak i wyszukiwarek internetowych.

Nie można także zapomnieć o ogromnej bazie zarówno bezpłatnych, jak i bezpłatnych dodatków do WooCommerca. Możemy m.in. z pomocą jednego toolkita uczynić sklep zgodnym z wymogami RODO. Istnieją również wtyczki pozwalające na konfigurację koszyka czy zmianę jego wyglądu. Mamy także swobodę w dodawaniu różnego rodzaju treści do sklepu m.in. opisów kategorii.

Integracje z bramkami płatności

Większość bramek płatności posiada dedykowane rozwiązania dla WooCommerce w postaci wtyczek. Dzięki temu mamy pewność, że używamy sprawdzonego rozwiązania od banku czy pośrednika płatności. Daje to bezpieczeństwo transakcji w najważniejszym etapie – logowaniu do bankowości elektronicznej.

Przewaga WooCommerce nad innymi platformami e-commerce

Głównym powodem, dla którego warto postawić na WordPressa i WooCommerce to elastyczność. Wszystkie funkcjonalności wymagane do prowadzenia sklepu internetowego są dostępne całkowicie za darmo – w przeciwieństwie do innych platform, gdzie bardzo często każde kolejne rozszerzenie wiąże się z dodatkowym kosztem.

Dodatkowo otrzymujemy bardzo dużą elastyczność i indywidualność w projektowaniu naszego sklepu. Można zrealizować praktycznie każdy indywidualny pomysł i projekt.

Podsumowanie

WooCommerce to rozwiązanie skalowalne – z systemu skorzystają zarówno małe firmy, jak i te o większych rozmiarach. Dodatek jest cały czas rozwijany i aktualizowany (w ostatnim czasie został wzbogacony o funkcje, pomagające w spełnieniu wymagań wynikających z RODO). Poniżej podsumowanie najważniejszych korzyści wynikających z wykorzystania dodatku WooCommerce w sklepie internetowym:

  • intuicyjny interfejs – dostęp do wszystkich funkcji mamy na wyciągnięcie ręki. Interfejs został dobrze przemyślany, aby ułatwić poruszanie się w systemie.
  • możliwości integracji – WooCommerce pozwala na łatwą integrację sklepu z bramkami płatności m.in. PayU, czy Przelewy24
  • ogromna baza dodatków – swój sklep możemy wzbogacać o wiele dodatkowych funkcji, dzięki rozbudowanej bazie wtyczek – zarówno darmowych, jak i płatnych
  • kontrola – nawet osoba kompletnie nie znająca się na programowaniu, poradzi sobie z tworzeniem galerii, dodaniem opisów produktu, czy atrybutów itp.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *