CMS – który system będzie najlepszy dla Ciebie?

Najlepsze systemy CMS

Najpopularniejsze i najczęściej wybierane systemy CMS

WordPress – to najczęściej używany system zarządzania treścią na świecie, napisany w języku PHP oraz wykorzystujący bazę danych MySQL. Początkowo używali go głównie blogerzy, ponieważ z założenia był on zaprojektowany i przeznaczony do obsługi blogów. Niemniej jednak dzięki swojej prostocie oraz intuicyjności został wykorzystany przez specjalistów do tworzenia profesjonalnych stron i sklepów online. Decydując się na ten system, możemy liczyć na bezproblemowe zarządzanie prywatną lub firmową witryną. WordPress dodatkowo pozwala na zmianę nie tylko treści, lecz również wyglądu strony. Użytkownik może rozszerzać stronę, dzięki różnorodnym dodatkom oraz ma dostęp do zmiany wyglądu motywów. Jeśli interesują Cię sklepy internetowe Wrocław będzie miejscem, gdzie z pewnością znajdziesz fachowców, którzy przygotują go profesjonalnie od A do Z. Ty natomiast, dzięki możliwościom WordPress’a samodzielnie będziesz mógł nim zarządzać.

Joomla – to inny popularny system zarządzania treścią. Stworzono go ponad 10 lat temu do ówczesnych stron internetowych. Następnie przechodził wiele zmian oraz pojawiły się jego nowsze wersje. Jest ceniony jest głównie ze względu na łatwą w obsłudze kontrolę administracyjną, a także elastyczność. Do istotnych zalet tego CMS zaliczyć możemy również wsparcie techniczne (różnorodne tutoriale dla użytkowników, sporo narzędzi programistycznych oraz forum dyskusyjne). Jego obsługa od strony programistycznej nie jest skomplikowana, jednak modyfikacja strony może stwarzać użytkownikowi pewne problemy. Tym samym poleca się ten system zaawansowanym użytkownikom, którzy nie boją się długotrwałej nauki funkcji, możliwości i obsługi. Jeśli zależy Ci na prostej, przejrzystej stronie z przyjaznym zarządzaniem, to prawdopodobnie nie będzie to odpowiedni CMS dla Ciebie. Warto wiedzieć, że tworzenie stron internetowych to dla ekspertów przyjemność, jednak należy mieć świadomość, że czasami samodzielnie trzeba będzie wprowadzać zmiany oraz modyfikacje na swojej stronie.

Drupal – to jeden z najbardziej kompleksowych systemów zarządzania treścią.  Cechuje się szerokim zakresem funkcjonalności, wysoką elastycznością, a także jest podatny na różnorodne modyfikacje. Warto dodać, że użytkownicy z powodzeniem mogą znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania, bądź zadać własne na rozbudowanym forum internetowym. Drupal jest systemem przystosowanym do zaawansowanych użytkowników, którzy mają techniczną wiedzę. Nie jest ona konieczna wyłącznie przy instalacji, lecz również przy użytkowaniu. Wydajność platformy nie jest wysoka, co jest kolejnym minusem – powodem tego jest szereg funkcji, jakie ona oferuje.

Autorski CMS – ostatnim rozwiązaniem, które wybiera część klientów, jest autorski system zarządzania treścią zaproponowany przez agencję interaktywną. Wybierając go mamy 100% pewność, iż pracują nad nim wyłącznie eksperci danej firmy. W takim przypadku często wyłącznie oni mogą dokonywać zmian w programie, gwarantują wsparcie techniczne, a także aktualizacje oprogramowania. Przez to, że kod źródłowy nie jest dostępny dla użytkownika, system autorski nie jest tak szybko rozwijany oraz nie posiada internetowych for tematycznych czy grup dyskusyjnych. Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości oraz strony dopasowanej wyłącznie do swoich potrzeb to takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Bez wątpienia agencja interaktywna stworzy projekt na miarę Twoich potrzeb, Wrocław to miasto, gdzie uda Ci się znaleźć fachowców, którzy nie boją się żadnych wyzwań.

Najlepszy CMS dla stron oraz sklepów internetowych

Powyżej przedstawiono 4 najczęściej wybierane systemy zarządzania treścią. Warto jednak wiedzieć, że jest ich na rynku zdecydowanie więcej. To, który wybierzemy, uzależnione powinno być głównie od naszych potrzeb. Jeśli interesują Cię sklepy, bądź strony internetowe Wrocław będzie miastem, w którym warto rozpocząć poszukiwania profesjonalnej agencji interaktywnej, jaka w swojej ofercie będzie miała jeden z powyższych CMS. My Specjalizujemy się w WordPressie oraz posiadamy autorski system Proformat CMS. Są to sprawdzone rozwiązania, których używamy od lat. W zależności od indywidualnej sytuacji oraz projektu pomożemy dobrać właściwy system. Jeśli potrzebujesz dobrze skonfigurowanego i bezpiecznego systemu to wówczas odpowiednie będą dla Ciebie bezpłatne indywidualne konsultacje, podczas których wszystkie szczegóły będziesz mógł uzgodnić z osobami, które zajmą się Twoim projektem. Na Twojej stronie zastosowane zostaną najnowsze technologie, a grafika zostanie dopasowana do charakteru firmy i branży. Każdy projekt jest wykonany profesjonalnie i spełnia wszystkie wymagania klienta.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *